امروز : ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۱۴:۲۰
آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۱۴:۱۷
لحظاتی از حمله وحشیانه ارتش آمریکا به ویتنام در سال ۱۹۶۸افزایش بی سابقه قاچاق انسان به سوئدوعده های مسئولان در مورد پلاسکو محقق نشدمواظب انسانهای مریض در پیاده رو باشیم!ایران واردکننده بنزین باقی خواهد ماند؟تقویت تعاملات صداوسیما با سپاهعکس/ حاشیه های جلسه امروز هیات دولتسرداری که هنوز در میدان است+عکسعکس/ منطقه ای شگفت انگیز در قلب خلیج فارسعکس/ تنفر مردم هند از نتانیاهو
  • پست الکترونیکی
  • رمز عبور
راه اندازی کمپین حفظ خانه تاریخی نیما یوشیج/ فقر فرهنگی به فروش اعضای حیاتی فرهنگ مجبورمان ساخته است
ایلنا
کمپین حفظ خانه تاریخی نیما یوشیج توسط گروهی از هنرمندان راه‌اندازی شد. اعضای این پویش با نوشتن نامه به مسئولان دولتی و شهری خواستار حفظ این خانه از تخریب شده‌اند.
کمپین حفظ خانه تاریخی نیما یوشیج توسط گروهی از هنرمندان راه‌اندازی شد. اعضای این پویش با نوشتن نامه به مسئولان دولتی و شهری خواستار حفظ این خانه از تخریب شده‌اند.
به گزارش ایلنا، پویش حفظ خانهٔ -نیما یوشیج- نامه ای را خطاب به رئیس جمهور و وزرای ارشاد، راه و شهرسازی،ر ئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، رئیس شورای شهر تهران و شهردار تهران نوشت و در آن به حفظ این خانه و جلوگیری از تخریب آن تاکید کرد.
متن نامه این پویش به شرح زیر است:
جناب آقای دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور محترم
با عرض سلام
خبری دقیق به ما رسیده که خانه تاریخی نیما یوشیج از ثبت ملی خارج شده و در مسیر تخریب قرار گرفته است. نیما، فردوسی معاصر ماست که بار دیگر ققنوس فارسی را از خاکس تر سده ها خمودگی شکوفاند و جان و جامه تازه کرد. اگر زبان را برابرنهاد ذهن آدمی قلمداد کنیم، نیما از معماران ایران معاصر است. یعنی همان پدیدهٔ دردانه ای که شما بر مسند ریاست جمهوری اش، بار ها داد فرهنگ را بر بیداد بی فرهنگی سر داده اید. در آن خانه شمیم کلمات شاملو، اخوان، فرخزاد، آل احمد، دانشور و نام های فراوان دیگری است که هرکدام ستونی در اعتمادبه نفس معاصر این مردم اند. آیا زیبنده این مردمان، این خاک، و دیوان و دولت شماست که در برابر حفظ خانه ای بسیار کوچک ناتوان باشد؟
آقای رئیس جمهور
همسایه شمالی که برای دفاع از تن این مردم، جنگ افزار هایش را خریداری می کنیم، برای آنتوان چخوف اش، هفت خانه فرهنگی را حفظ کرده است که او در برخی از آن ها کوتاه زمانی توقف داشته. آن هم در سرزمینی که به بسیاری نویسندگان نامدار شهره است. اما تاریخ معاصر ما با زیروبم های جان فرسایش، مگر بستر روئیدن چند گل به ظرافت نیما و به استواری ساقه هایش بوده است؟ در دورانی که با هر خوی و مسلک، بحران عمیق فرهنگی را حس می کنیم، نپاییدن داشته هایی بی بازگشت، از ما چه تصویری در تاریخ باقی می گذارد؟ آیا ما مردمان روزگاری هستیم که فقر فرهنگی به فروش اعضای حیاتی فرهنگ مجبورمان ساخته؟ هزینه حفظ خانه ای بسیار کوچک در ایران بسیار بزرگ چقدر از شرافت ماست؟
آقای رئیس جمهور
مدیران اجرایی و میانی بسیاری قول همکاری داده اند. ولی تجربه بدقولی های این چند سال اخیرشان که در تخریب های حسرت بار متوالی نیز به گوش جامعه فرهنگی و هنری خوانده شد، ما را بی طاقت کرده است. موضوعی که مقیاسش فرا تر از همه فارسی زبانان جهان است، نمی تواند تنها به تصمیم گیران خرد ِ شهری و محلی سپرده شود. جدیت شما تنها با معیار فوریت سنجیده خواهد شد. از شما تقاضا داریم بنا به سوگندی که در آغاز مسئولیت یادکرده اید، حافظ خانه همه ما باشید.
رونوشت به:
وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر سید عباس صالحی
وزیر محترم راه و شهرسازی، دکتر عباس آخوندی
رئیس محترم سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، مهندس علی اصغر مونسان
شهردار محترم تهران، دکتر محمدعلی نجفی
ریاست محترم شورای شهر تهران، مهندس محسن هاشمی
2018-01-13T14:53:00Z
http://www.ilna.ir/بخش-فرهنگ-هنر-6/581515-راه-اندازی-کمپین-حفظ-خانه-تاریخی-نیما-یوشیج-فقر-فرهنگی-به-فروش-اعضای-حیاتی-فرهنگ-مجبورمان-ساخته-است
عبارت های معنایی کشف شده در این متن :
System.Web.Services.Protocols.SoapException: Server was unable to process request. ---> System.Data.SqlClient.SqlException: A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified) at System.Data.ProviderBase.DbConnectionPool.TryGetConnection(DbConnection owningObject, UInt32 waitForMultipleObjectsTimeout, Boolean allowCreate, Boolean onlyOneCheckConnection, DbConnectionOptions userOptions, DbConnectionInternal& connection) at System.Data.ProviderBase.DbConnectionPool.TryGetConnection(DbConnection owningObject, TaskCompletionSource`1 retry, DbConnectionOptions userOptions, DbConnectionInternal& connection) at System.Data.ProviderBase.DbConnectionFactory.TryGetConnection(DbConnection owningConnection, TaskCompletionSource`1 retry, DbConnectionOptions userOptions, DbConnectionInternal oldConnection, DbConnectionInternal& connection) at System.Data.ProviderBase.DbConnectionInternal.TryOpenConnectionInternal(DbConnection outerConnection, DbConnectionFactory connectionFactory, TaskCompletionSource`1 retry, DbConnectionOptions userOptions) at System.Data.SqlClient.SqlConnection.TryOpenInner(TaskCompletionSource`1 retry) at System.Data.SqlClient.SqlConnection.TryOpen(TaskCompletionSource`1 retry) at System.Data.SqlClient.SqlConnection.Open() at EntityExtractor.ner.NER1(String password, String inputstring) in C:\Projects\LateslaEcoAdvisor\EntityExtractor\ner.asmx.cs:line 95 --- End of inner exception stack trace ---
تمامی مطالب این سایت توسط یک نرم افزار گردآوری می شود و تیترخبر مسئولیتی دربرابر درستی مطالب ندارد.