امروز : ۱۳۹۶-۱۰-۲۹ ۱۸:۵۲
آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۶-۱۰-۲۹ ۱۸:۵۲
پله در بیمارستان بستری شددرآمد کاسپرسکی علی رغم کاهش فروش در آمریکا افزایش یافتطوفان فردریک هزینه سنگین برای آلمان داشتروسیه کشوری پیشرفته و آزادآغاز بارش برف و باران در غرب و جنوب غرب کشور/ همدان و بندرعباس به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشورارتباط ۵۰ درصد طلاق ها در کشور با اعتیادفیلم دیده نشده از ورود تیم امدادونجات چینی به نفتکش سانچیداروهای کنترل کننده فشار خوننمایش «حورا» در جشنواره ای آنلاینحضور فیکس شهباززاده در اولین بازی با القطر
  • پست الکترونیکی
  • رمز عبور
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان مرکزی برگزار شد
لیسنا
جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با حضور اعضای انجمن در سالن جلسات استانداری مرکزی برگزار شد.
به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی با حضور غلامرضا فتح آبادی، مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی؛ محسن شریفی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مرکزی؛ علی‌اکبر احمدی، سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی و جمعی از مسئولان در سالن جلسات معاونت اقتصادی استانداری برگزار شد .
سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی در این جلسه گفت: در هفته کتاب و کتابخوانی ۶ هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی اهداشده است. در راستای تبلیغ و ترویج فرهنگ مطالعه از ابتدای سال جاری تا پایان آذر، ۵۲۷ نشست کتاب‌خوان برگزارشده است و ۳ هزار و ۷۵۹ نفر در این نشست‌ها، به ارائه کتاب پرداخته‌اند .
وی با اشاره به اجرای فعالیت‌هایی از قبیل قصه‌گویی، قصه‌خوانی، جمع‌خوانی، معرفی کتاب، مسابقات نقاشی و روزنامه دیواری در راستای تبلیغ و ترویج فرهنگ مطالعه در استان، اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون ۳۳۹ مسابقه با مشارکت ۱۲۷۴۱ نفر برگزارشده است؛ در همین فاصله زمانی ۶۱۲ جلسه جمع‌خوانی، گروه‌های مطالعاتی، روایتگری، کارگاه‌های مطالعه کتاب، معرفی تازه‌های کتاب و... برگزارشده که در این برنامه‌ها، ۴ هزار و ۳۲۹ نفر شرکت داشتند .
احمدی با اشاره به برپایی نمایشگاه کتاب، پذیرایی با طعم کتاب، اجرای طرح کتاب بخوان جایزه ببر به‌عنوان دیگر برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی استان، گفت: در اجرای این برنامه‌ها ۹ هزار و ۲۸۳ نفر ما را همراهی کردند و از ابتدای سال، ۴۷ هزار و ۵۳۲ نفر در کل برنامه‌های استان شرکت داشتند .
وی اضافه کرد: یکی از برنامه‌های ویژه کتاب‌خوان، برگزاری نشست کتاب‌خوان ویژه اقشار با محوریت مؤلفان استانی است که با مساعدت اداره کل ارشاد و دفتر اجتماعی استانداری برگزارشد؛ در این نشست کتاب‌هایی چون «تاریخ عراق»، «روزه کله‌گنجشکی»، «فرهنگ‌عامه استان مرکزی»، «روانشناسی سفر»، «فرزند پروری در دنیا و فرهنگ‌عامه استان مرکزی» ارائه و با استقبال خوب مردم مواجه شد .
وی افزود: در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مبتنی بر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا، استخراج خاطرات ۸ سال دفاع مقدس و آشنایی نسل آینده با مقوله دفاع مقدس، تفاهم‌نامه‌ای بین اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی منعقدشده است .
احمدی ادامه داد: ارتقاء و نشر فرهنگ دفاع مقدس و انتقال به نسل آینده، همکاری در تولید کتاب گویا با موضوع دفاع مقدس، توجه به تمام افراد جامعه به‌ویژه نابینایان و جانبازان نابینا در راستای استفاده از خاطرات و زندگی‌نامه شهدا از طریق کتاب گویا، استفاده از ظرفیت‌ارگان‌های کشور برای تولید محصولات فرهنگی از موضوعات این تفاهم‌نامه است .
وی با اشاره به تصویب برنامه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور مورخ ۲۳ آبان سال جاری، گفت: همکاری دستگاه‌های مؤثر در امر کتابخوانی در سه محور فرهنگ‌سازی، ایجاد، گسترش و تجهیز کتابخانه‌ها و نظارت و پایش از مفاد این برنامه است .
احمدی ادامه داد: برگزاری نشست کتاب‌خوان ویژه شاعران بومی صاحب اثر از دیگر برنامه‌هایی است که با حضور تعدادی از شاعران استان برگزار می‌شود .
در ادامه محسن شریفی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، نیز در این جلسه گفت: امروزه در کشور، فعالیت‌های زیادی در حوزه ترویج فرهنگ عمومی مطالعه، انجام می‌شود .
وی با اشاره به اهمیت مطالعه در رشد کشور، افزود: استخراج و نظرسنجی، میزان فروش و مبادله کتاب، سطح مطالعه و فرهنگ هر جامعه را مشخص می‌کند .
غلامرضا فتح‌آبادی مدیرکل دفتر اجتماعی فرهنگی استانداری مرکزی نیز با اشاره به لزوم تدوین برنامه‌های عملی و اجرایی توسط شورای توسعه فرهنگ عمومی گفت: ارزیابی برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی و رصد دفتر اجتماعی فرهنگی استانداری نشان از برنامه‌های موفق این هفته دارد. در این هفته نهاد کتابخانه‌ها با همکاری انجمن عمومی کتابخانه‌ها و اداره کل ارشاد با اجرای برنامه‌های مفید به حوزه کتاب و کتاب‌خوانی پرداخته است .
وی گفت: تنوع کتاب و توزیع در شهرستان‌ها، حضور فرمانداران، شهرداران و نمایندگان مجلس در برنامه‌های هفته کتاب و کتابخوانی، انعکاس خوب اخبار و مصاحبه‌ها از طریق رسانه، حضور آموزش‌وپرورش در برنامه‌های ابتکاری و اطلاع‌رسانی از نقاط مثبت برنامه‌های هفته کتاب بود .
فتح‌آبادی با اشاره به فعالیت ۶۱ ارگان فرهنگی مربوط به کتاب در کشور و ضرورت برنامه‌ریزی این ارگان‌ها برای گسترش مطالعه، گفت: با ابلاغ برنامه‌های کارشناسی شده جلسه شورای توسعه فرهنگ عمومی استان، می‌توان ارگان‌ها و دستگاه‌های فرهنگی را به اجرای برنامه‌ها، متعهد کرد .
2018-01-13T17:13:00Z
http://www.lisna.ir/کتابخانه-های-عمومی/32630-جلسه-انجمن-کتابخانه‌های-عمومی-استان-مرکزی-برگزار-شد
عبارت های معنایی کشف شده در این متن :
System.Web.Services.Protocols.SoapException: Server was unable to process request. ---> System.Data.SqlClient.SqlException: A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified) at System.Data.ProviderBase.DbConnectionPool.TryGetConnection(DbConnection owningObject, UInt32 waitForMultipleObjectsTimeout, Boolean allowCreate, Boolean onlyOneCheckConnection, DbConnectionOptions userOptions, DbConnectionInternal& connection) at System.Data.ProviderBase.DbConnectionPool.TryGetConnection(DbConnection owningObject, TaskCompletionSource`1 retry, DbConnectionOptions userOptions, DbConnectionInternal& connection) at System.Data.ProviderBase.DbConnectionFactory.TryGetConnection(DbConnection owningConnection, TaskCompletionSource`1 retry, DbConnectionOptions userOptions, DbConnectionInternal oldConnection, DbConnectionInternal& connection) at System.Data.ProviderBase.DbConnectionInternal.TryOpenConnectionInternal(DbConnection outerConnection, DbConnectionFactory connectionFactory, TaskCompletionSource`1 retry, DbConnectionOptions userOptions) at System.Data.SqlClient.SqlConnection.TryOpenInner(TaskCompletionSource`1 retry) at System.Data.SqlClient.SqlConnection.TryOpen(TaskCompletionSource`1 retry) at System.Data.SqlClient.SqlConnection.Open() at EntityExtractor.ner.NER1(String password, String inputstring) in C:\Projects\LateslaEcoAdvisor\EntityExtractor\ner.asmx.cs:line 95 --- End of inner exception stack trace ---
تمامی مطالب این سایت توسط یک نرم افزار گردآوری می شود و تیترخبر مسئولیتی دربرابر درستی مطالب ندارد.