امروز : ۱۳۹۶-۱۰-۲۶ ۱۸:۳۲
آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۶-۱۰-۲۶ ۱۸:۳۲
تصاویری زیبا از پل های جهان +تصاویرثروتمندترین باشگاه های فوتبال جهان +اینفوگرافیکمظنه آپارتمان در منطقه شهرآرا؟ +جدولاسناد و مدارک حوادث اخیر در کارگروه شورای اجتماعی کشور مجدداً بررسی می شوداسناد و مدارک حواد اخیر در کارگروه شورای اجتماعی کشور مجدداً بررسی می شوداحتمال توقف تولید تندر90 و ساندرو از سال 98انحصار در پیام رسان ادامه یابد لوله کش خارجی ها خواهیم شد/ ظرف یک سال از انحصار تلگرام خارج می شویمحسین صفاری دوست در بیمارستان بستری استگفت و گوی تلفنی وزیر خارجه آمریکا و بارزانیضرغامی: مهارت خبرنگار منجر به تولید «خبرخوب» می شود/ فتاح: باید در تولید اخبار با صداقت رفتار کنیم/
  • پست الکترونیکی
  • رمز عبور
روز ملی طنز
سینا
روز ملی طنز طنز در لغت به معنای افسوس داشتن، افسوس کردن، بر کسی خندیدن، عیب کردن، لقب کردن، سخن به رموز گفتن و طعنه است.طنز از اقسام هجو است اما فرق آن با هجو این است که آن تندی و تیزی و صراحت هجو در طنز نیست. می‌توان گفت طنز کاستن از مقام و کی...
روز ملی طنز
طنز در لغت به معناي افسوس داشتن، افسوس كردن، بر كسي خنديدن، عيب كردن، لقب كردن، سخن به رموز گفتن و طعنه است.طنز از اقسام هجو است اما فرق آن با هجو اين است كه آن تندي و تيزي و صراحت هجو در طنز نيست.
مي‌توان گفت طنز كاستن از مقام و كيفيت كسي يا چيزي است؛ به نحوي كه باعث خنده و سرگرمي شود و گاهي در آن تحقيري باشد. در ادبيات، طنز به نوع خاصي از آثار منظوم يا منثور ادبي گفته مي‌شود كه اشتباهات يا جنبه‌هاي نامطلوب رفتار بشري، فسادهاي اجتماعي و سياسي يا حتي تفكرات فلسفي را به شيوه‌اي خنده‌دار به چالش مي‌كشد. طنز تفكر برانگيز است و ماهيتي پيچيده و چند لايه دارد؛ گرچه طبيعتش بر خنده استوار است، اما خنده را تنها وسيله‌اي مي‌انگارد براي نيل به هدفي برتر و آگاه كردن انسان به عمق رذالت‌ها. گرچه در ظاهر مي‌خنداند، اما در پس اين خنده واقعيتي تلخ و وحشتناك وجود دارد كه در عمق وجود، خنده را مي‌خشكاند و انسان را به تفكر وا مي‌دارد.
بنابر اين در طنز معمولا مقاصد اصلاح طلبانه و اجتماعي مطرح مي‌شود و طنز وسيله است نه هدف. كسي كه در طنز مورد انتقاد قرار مي‌گيرد، ممكن است يك فرد خاص باشد، يا يك تيپ، يا يك طبقه، يا ملّت و حتي يك نژاد. گاهي نويسنده قهرمان اثر را به سخره مي‌گيرد، اما مراد او كسي يا كساني بيرون از اثر ادبي است و بدين منظور حتي ممكن است از خود بدگوئي كند. در ادبيات كلاسيك فارسي، طنز در ميان آثار نويسندگان دوره‌هاي مختلف به اشكال گوناگون وجود داشت.
در صدر اين افراد، عبيد زاكاني پدر هنر طنز در ادبيات فارسي است. شاعران بزرگ ما نيز در خلق آثار خود از طنز غافل نبوده‌اند كه به عنوان نمونه مي‌توان از سعدي و حافظ نام برد. عطار نيشابوري نيز در بخشهاي الهي نامه جنبه‌هايي از طنز دارد. با ظهور مشروطيت و ايجاد فضاي نسبتاً باز مطبوعاتي، طنز، بندهاي تفريح‌هاي افراطي و سطحي را گسست و به صورت جدي، توجه بسياري از نويسندگان و شعراي بزرگ را به خود جلب كرد. علي اكبر دهخدا، سيد اشرف الدين قزويني (نسيم شمال) ميرزاده عشقي و زين‌العابدين مراغه‌اي از پيشگامان طنز در ادبيات فارسي در دوران انقلاب مشروطه بودند.
اولين همايش طنز در ايران در 21 دي ماه سال 1374 برگزار شد و از آن پس هرچند سال يك بار در قالب جشنواره‌ها، همايش‌ها و برگزاري مسابقه، طنزآوران نام آشناي ايران در رشته‌هاي سينما، تئاتر، تلويزيون، راديو، انيميشن، عكس، كاريكاتور و طنز مكتوب معرفي و از آنان تجليل به عمل مي‌آيد. شايان ذكر است كه در سال 1384 نامگذاري روز 24 دي ماه - سالگرد انتشار ستون «دو كلمه حرف حساب» - به عنوان روز ملي طنز مورد بررسي قرار گرفت.
2018-01-14T00:21:00Z
http://sinapress.ir/news/72622/روز-ملی-طنز-
عبارت های معنایی کشف شده در این متن :
System.Web.Services.Protocols.SoapException: Server was unable to process request. ---> System.Data.SqlClient.SqlException: A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified) at System.Data.ProviderBase.DbConnectionPool.TryGetConnection(DbConnection owningObject, UInt32 waitForMultipleObjectsTimeout, Boolean allowCreate, Boolean onlyOneCheckConnection, DbConnectionOptions userOptions, DbConnectionInternal& connection) at System.Data.ProviderBase.DbConnectionPool.TryGetConnection(DbConnection owningObject, TaskCompletionSource`1 retry, DbConnectionOptions userOptions, DbConnectionInternal& connection) at System.Data.ProviderBase.DbConnectionFactory.TryGetConnection(DbConnection owningConnection, TaskCompletionSource`1 retry, DbConnectionOptions userOptions, DbConnectionInternal oldConnection, DbConnectionInternal& connection) at System.Data.ProviderBase.DbConnectionInternal.TryOpenConnectionInternal(DbConnection outerConnection, DbConnectionFactory connectionFactory, TaskCompletionSource`1 retry, DbConnectionOptions userOptions) at System.Data.SqlClient.SqlConnection.TryOpenInner(TaskCompletionSource`1 retry) at System.Data.SqlClient.SqlConnection.TryOpen(TaskCompletionSource`1 retry) at System.Data.SqlClient.SqlConnection.Open() at EntityExtractor.ner.NER1(String password, String inputstring) in C:\Projects\LateslaEcoAdvisor\EntityExtractor\ner.asmx.cs:line 95 --- End of inner exception stack trace ---
تمامی مطالب این سایت توسط یک نرم افزار گردآوری می شود و تیترخبر مسئولیتی دربرابر درستی مطالب ندارد.